Admin Structum. 2017 m. birželio 29 d.

Savitas „SDG“ charakteris ir individualumas

Patogumas prasideda nuo pirmo žingsnio. Naująjį „SDG grupės“ įmonių pastatą gaubia žaliosios zonos, greta plyti erdvi mašinų aikštelė. Šalia aikštelės įrengtas vienintelis Lietuvoje energetikų praktinio mokymo centras, kuriame specialistai ruošiami realiomis darbo sąlygomis. Rodos, viskas sugalvota taip, kad būtų jauku ir patogu tiek klientams, tiek darbuotojams, o mašinų aikštelėje esančios elektromobilių stotelių prieigos prieinamos ir visiems kauniečiams, miesto svečiams.

 

Darbai atsipirko su kaupu

„SDG grupės“ vadovui Eduardui Jasui teko spręsti užduotį – ar plečiant verslą bei augant gausiam darbuotojų būriui nuomotis naujas patalpas, ar tiesiog pasistatyti visiems naujus namus. Atlikus skaičiavimus vadovas nedvejojo – nuomotis biuro neapsimoka, tad per kelerius metus išdygo naujas „SDG“ pastatas. Galvoje sukosi milijonai idėjų, kaip galima pagerinti darbuotojų sąlygas, sukurti šiuolaikiškas mokymo klases ir kartu palepinti kolektyvą naujomis poilsio zonomis. Vadovas ir jo komanda jaunam architektui Aurimui Valaičiui kėlė vienintelį tikslą – pasiekti, kad atėję žmonės būtų apgaubti kokybės, jaukumo, patogumo, kad klientai ir darbuotojai jaustųsi modernios ir progresyvios bendrovės dalimi. 2 549 m2 pastate šalia darbo kabinetų, išmaniųjų mokymo, konferencijų bei prekybos salių ir sandėlio sukurta ir laisvalaikio erdvė darbuotojams: biblioteka, įvairūs žaidimai (stalo tenisas, stalo futbolas ir pan.), masažiniai krėslai, suprojektuota sporto užsiėmimų salė. Šalia pastato sukurta žalioji zona su poilsio erdve ir nuosavu sodu.

Pasak UAB „SDG grupė“ personalo ir komunikacijos direktorės Rūtos Jasienės, nors pagrindinė idėja buvo, tačiau padirbėti teko nemažai. Ilgiausiai užtruko planavimas – juk teko pasukti galvą, kad būtų reikiamas skaičius kabinetų, tilptų visi darbuotojai, be to, išsaugoti erdvės pojūtį, skirti vietas darbuotojų poilsio zonoms. „Svarbiausia planuojant buvo darbo vietų ergonomiškumas, patogūs praėjimai, tinkamai parinktos ekologiškos ir praktiškos statybinės bei apdailos medžiagos, – kalba UAB „SDG grupė“ prezidentas E. Jasas. – Darbai atsipirko su kaupu. Biuro statyba buvo iššūkis, o didžiausias malonumas – matyti beveik pusę, t. y. 120, „SDG grupė“ įmonių darbuotojų, įsikūrusių moderniose patalpose su ergonomiškomis darbo vietomis, su patogiais darbo padėtį keičiančiais stalais.“

Konsultacijų kompanija „SDG“, teikianti paslaugas 12 Lietuvos miestų, 15-ąjį gimtadienį atšventė jau įsikūrusi naujajame biure Kaune. „SDG grupę“ šiuo metu sudaro aštuonios įmonės: UAB „SDG“, kurios pagrindinė veikla – verslo konsultacijos ir mokymai (mokymai vykdomi pagal 77 licencijuotas mokymo programas), UAB „SDG kodas“ (prekyba darbo drabužiais ir asmeninėmis apsaugos priemonėmis), UAB „SDG akademija“ (vairavimo mokymas), UAB „SDG statyba“ (paslaugos statybos sektoriuje), UAB „SDG grupė“ (grupės įmonių valdymas), OÜ „Ohutu Töö Garant“, SIA „Droša darba garants“ (verslo konsultacijos ir mokymai Estijoje ir Latvijoje) bei VšĮ „Saugi pradžia“ (socialiniai projektai, parama).

Socialinės atsakomybės iniciatyva

Prie sėkmingo projekto įgyvendinimo daug prisidėjo bendrovė UAB „Magistralė“. Ilgametę patirtį turintys ir moderniomis technologijomis atliekantys darbus šios įmonės darbuotojai parengė projektą ir įvykdė lauko vandentiekio, buitinių nuotekų, paviršinių lietaus ir lietaus nuotekų tinklų įrengimo, aplinkos bei teritorijos tvarkymo darbus. Šiame objekte UAB „Magistralės“ specialistai taip pat įrengė erdvią mašinų stovėjimo aikštelę, kurioje bendrovės „SDG grupė“ iniciatyva pastatytos net septynios elektromobilių įkrovimo stotelės. Pasak „SDG grupė“ prezidento E. Jaso, šiuo metu įmonės darbuotojai naudoja beveik 200 automobilių, o ateityje planuojama automobilių parką papildyti ir elektromobiliais. Bendrovė viliasi sutarti su Kauno miesto savivaldybe, kad šios stotelės būtų įtrauktos į miesto elektromobilių įkrovimo prieigų planą. Tuomet stotelėmis galėtų naudotis visuomenė.

Patrauklūs sprendimai

Naujai įrengtame pastate apdailai panaudotos ekologiškos medžiagos. Ne mažiau svarbu buvo įrengti ir išvedžioti rekuperacinę, šildymo ir vėdinimo vamzdynų sistemas, sumontuoti santechniką, pasirūpinti komunikacijomis. Šiuos darbus bei kondicionavimo sistemos įrengimą (pastarąjį kartu su partneriu UAB „Telepaslauga“) nepriekaištingai atliko 19 metų besisukanti versle UAB „Dabingė“. Jiems pavyko įgyvendinti architektų sumanymus ir pateisinti užsakovo lūkesčius. Įmonės vadovas Raimundas Demendžiūnas tikisi, kad pastate jų sumontuotas šildomąsias grindis darbuotojai ir svečiai įvertins kaip komfortišką sprendimą, be to, biuro interjero vaizdo neapkraus ir erdvių neužims radiatoriai. Neabejotina, kad naujakuriams nekils rūpesčių ir dėl pastato vėdinimo, kuris, pasak R. Demendžiūno, įrengtas visose trijų aukštų pastato patalpose. UAB „Dabingė“ sumontavo penkias vėdinimo kameras – atskiras konferencijų salei, biurams, sandėlio patalpoms. Įmonės vadovas pasakoja, kad architektų sprendimu vėdinimo, šildymo, santechnikos vamzdynai bei kitos komunikacijos buvo organiškai integruotos, efektyviai pritaikytos ir paverstos matomomis koridoriuose, kad dar ir papuoštų interjerą. Įrengta ir moderni katilinė su dviem kondensaciniais katilais.

Ypač patrauklu pastate lankytis ir dirbti tiems, kam jaukus biuras neįsivaduojamas be modernių šiuolaikiškų sprendimų.

Suteikė išskirtinumo

Norint, kad objektas būtų įgyvendintas nepriekaištingai, ne mažiau svarbios buvo ir „SDG“ pastato stogo ir sienų dangos, kurias tiekė UAB „Infantas“. Įmonė daugiau kaip 20 metų specializuojasi plieninių stogų ir sienų dangų rinkoje, todėl gali pasiūlyti laiko patikrintas ir išbandytas aukštos kokybės medžiagas. Pastatui pasirinkta titano cinko skarda yra visame pasaulyje žinomas aukštos kokybės lydinys, kurio metalo grynumas siekia net 99,99 % – su atitinkamais vario ir titano priedais. Tai ilgalaikė gryno cinko stogo danga, kuri nereikalauja ypatingos priežiūros.

Įmonei „Infantas“, turinčiai ilgalaikę patirtį stogų ir fasadų montavimo srityje, nebuvo sunku suteikti pagalbą užsakovui, sprendžiant sudėtingus klausimus dėl nestandartinių mazgų, o jų šiame objekte buvo gana daug. „Pastato stogas susideda iš daug plokštumų, kurias, išlaikant architektų vizijas, reikėjo suvesti į vieną bendrą visumą, – teigia įmonės direktorius Viktoras Citvaras. – Užsakovas reikalavo kokybės ir darbų atlikimo laiku, architektai – ypač „švarių“ apdailos skardinimo detalių, paslėptos lietaus nuvedimo sistemos (latakai ir lietvamzdžiai nėra matomi fasade). Todėl, gamindami savo produkciją, turėjome itin kruopščiai, milimetrų tikslumu, atlikti objekto apmatavimus ir užtikrinti kokybę.“

Pasitelkę naujausias technologijas UAB „Infantas“ specialistai taip pat pasirūpino, kad objekte sėkmingai būtų sujungtos dvi skirtingos medžiagos, plieniniai lakštai ir titano cinko skarda, montuojamos taikant skirtingą montavimo techniką. Tai jau minėta stogui pasirinkta titano cinko skarda ir prabangus RUUKKI dizaino kolekcijos fasado apdailos profilis S10. „Titano cinko skarda turi didelį plėtimosi koeficientą, – aiškina medžiagų subtilybes V. Citvaras, – tad, montuojant stogo dangą ir lietaus sistemą, reikėjo žinoti, kaip skarda „elgsis“ šaltuoju ir karštuoju metų laiku – ji keliais centimetrais keis formą. Tai labai svarbu tiek montuojant, tiek gaminat, tiek apskaičiuojant.“

Belieka pasidžiaugti gerais darbų rezultatais, kurie, statant ir įrengiant pasatą, tikrai buvo pasiekti neatsitiktinai. O naujakuriams palinkėti jaukiai jaustis moderniame biure.