Admin Structum. 2017 m. birželio 29 d.

Keleiviniai lifto tipo keltuvai asmens mobilumui užtikrinti

Aplinkos pritaikymas, naudojant mobilumą palengvinančias priemones, pavyzdžiui, keleivinius lifto tipo keltuvus, padedant specializuotam personalui ar pagalbininkui, suteikia palankias transportavimo sąlygas neįgaliesiems, pagyvenusiems asmenims.

 

Kokius technologijų standartus turi atitikti keleiviniai keltuvai?

Asmeniui, kuriam nustatyti ryškūs judėjimo sutrikimai, o jį slaugančiajam neužtenka fizinės jėgos, kad laisvai ir saugiai jį transportuotų vežimėliu, slaugos lova, aplinką reikia pritaikyti pagal poreikį judėti pageidaujama kryptimi. Slaugos namuose, reabilitacijos centruose ir kitose įstaigose su panašiais poreikiais montuojami keleiviniai lifto tipo vertikalieji keltuvai privalo būti gaminami pagal mašinų direktyvą 2006/42/EB ir atitikti Europos vertikaliųjų keltuvų standartą LST EN 81-41:2010. Pagal šiuos reikalavimus, minimalus kabinos dydis, tenkinantis neįgaliųjų poreikius, – 1 100 x 1 400 mm, o keliamoji galia – ne mažesnė kaip 385 kg. Slaugos namuose ar gydymo įstaigose visada rekomenduojame įrengti didesnių matmenų keltuvo kabiną, kad būtų galima pritaikyti esamą keltuvą ne tik neįgaliųjų, bet ir pačios įstaigos poreikiams. Jos matmenis padidinus iki 1 100 x 2 100 mm ar 1 200 x 2 200 mm, kabinoje būtų galima transportuoti ne tik vežimėlius, bet ir lovas.

Į ką atkreipti dėmesį įrengimo metu?

Esamoje įstaigoje naują keltuvą patogiausia įrengti lauke, jo atskirą metalo karkaso šachtą priglaudžiant prie išorinės pastato sienos. Taip įrengtas keltuvas nesumažins esamų vidaus patalpų ploto. Pastato išorėje įrengto keltuvo kabinos apdailą rekomenduojama gaminti iš nerūdijančiojo plieno, šachtą dengti termoizoliacinėmis plokštėmis, o šachtos duris rinktis pritaikytas išlaikyti pastato vidaus šilumą. Toks gaminys bus apsaugotas nuo išorės aplinkos poveikio ir galės būti naudojamas gerokai ilgiau.

Slaugos ar gydymo įstaigose labai svarbu, kad būtų kuo mažiau aplinkinio triukšmo, todėl keltuvas turėtų būti varomas hidrauline cilindrine pavara. Tinkamai įrengtas toks veiks beveik be garso. Kad važiuojant nereikėtų nuolat laikyti nuspaudus aukšto mygtuko, komfortui ir patogumui kabinoje rekomenduojama įrengti automatines kabinos duris.

Įrengimo metu keltuvui pakanka iškasti 15 cm gylio duobę, na, o liftui jos jau reikia ne mažesnės kaip 1 metro.

Kokie reikalavimai keliami įstaigoms, norinčioms įsigyti keltuvų?

Svarbu užtikrinti, kad keltuvas būtų pagamintas ir sumontuotas vadovaujantis nurodytais standartais, nes po sumontavimo reikia, kad keltuvą įvertintų valstybės įgaliotas potencialiai pavojingų įrenginių techninės būklės tikrinimo įstaigos ekspertas, ir užregistruoti jį „Potencialiai pavojingų įrenginių registre“. Neregistruotus keltuvus naudoti draudžiama. Kartu su keltuvu turi būti pateikiamas pagal reikalavimus sukomplektuotas keltuvo pasas, kuriame privalo būti sudėti visų saugos mazgų sertifikatai, deklaracijos bei kiti reikalingi dokumentai. Pase turi būti pateikta gaminio atitikties deklaracija, keltuvas paženklintas CE ženklu.

Kuo išsiskiria „Šiaulių liftų“ keleivinių keltuvų pritaikymo sprendimai?

UAB „Šiaulių liftas“ vertikalūs lifto tipo keleiviniai keltuvai gaminami naudojant aukštos kokybės medžiagas ir atitinka visus aukščiausius saugumo standartus bei reikalavimus. Keleiviai keliami šachtoje esančia uždara keltuvo kabina, kuri pagaminta iš tvirtų ir estetiškos išvaizdos medžiagų. Ji apšviesta lubose sumontuotais šviesos diodų (LED) šviestuvais, o patogus valdymo skydas ir jo mygtukai pritaikyti naudotis bet kokios kategorijos keleiviams (įskaitant neįgaliuosius su vežimėliais, sutrikusio regėjimo asmenis). UAB „Šiaulių liftas“ keltuvai gaminami pagal kliento poreikį – nuo mažesnių matmenų privačiam namui iki didelių gabaritų, tinkamų saugiai gabenti lovoje gulintį asmenį ar didesnių matmenų kroviniui transportuoti. Kad keltuvai veiktų, naudojama aukštos kokybės hidraulikos įranga, kuri užtikrina komfortišką ir tylų keltuvo veikimą.

 

Mantas Romaška

UAB „Šiaulių liftas“

Direktoriaus pavaduotojas

 

Liejyklos g. 3, LT-78148 Šiauliai

mob.: +370 614 34 904

el. paštas: pardavimai@siauliuliftas.lt

www.siauliuliftas.lt