STRUCTUM. 2017 m. gegužės 30 d.

Išskirtiniams architektūros projektams – individualizuoti sprendimai

 

Kaip šiuolaikinės telefonspynės įsilieja į išskirtinių mūsų laiko pastatų architektūrą, pasakoja „JUNG Vilnius“ atstovas Vaidotas Bijūnas.

Štutgarto biblioteka

Architekto Euno Youngo Yi projektuota viešoji Štutgarto biblioteka – daugeliu aspektų išskirtinis pastatas. Ji greitai tapo ne tik skaitytojų, bet ir miesto svečių traukos vieta.

„Architektas pasirinko griežtą koncepciją, todėl ir kiekviena detalė turėjo išlaikyti vientisą stilistiką – kiekvienas neatitikimas ardytų įspūdžio vientisumą. Dėl to Eunas Youngas Yi pasirinko vidaus komunikacijos sistemą „Siedle Steel“. Įrenginiai darniai įsiliejo į monolitinio pastato erdves. Keturiems įėjimams architektas parinko su durų įranga derančias šlifuoto nerūdijančiojo plieno telefonspynes“, – sako JUNG atstovas.

„Park Hotel Vitznau“ – tradicijos ir inovacijų sintezė

Kvapą gniaužiančiame Šveicarijos slėnyje tarp Keturių Kantonų ežero ir Rigi kalnų masyvo įsikūrė šimtametę istoriją skaičiuojantis viešbutis „Park Hotel Vitznau“.

„2013 m. pastatas buvo atnaujintas ir tapo liukso klasės viešbučiu su 47 apartamentais. Galimybės individualizuotus sprendimus suderinti su medžiagų bei funkcijų įvairove lėmė, kad „Park Hotel Vitznau“ vadovybė pasirinko „Siedle“ įrenginius“, – teigia V. Bijūnas.

Pašnekovas pasakoja, kad apartamentuose įrengti mobilieji vaizdo įrenginiai „Siedle Scope“. Jie veikia ir kaip belaidžiai telefonai, o kartu svečias telefono ekranėlyje gali matyti, kas stovi priešais duris, kalbėtis su lankytoju ir įleisti jį vidun, nepakildamas iš vietos. Įrenginių dizainas ir medžiagos pritaikytos individualiems apartamentų interjerams. „Siedle“ įrengė ir kitą specifinius viešbučio poreikius atitinkančią vidaus komunikacijos sistemą.

„Bestseller“ – „miesto mieste“ estetika

„Kai Danijos įmonė gigantė „Bestseller“ (ji jungia keliolika drabužių prekių ženklų, parduodamų beveik 18 tūkst. parduotuvių visame pasaulyje) statė naują būstinę Orhuse, ji ieškojo aukštos kokybės ilgalaikių įrenginių su kuo įvairesnėmis funkcinėmis galimybėmis. Jų lūkesčius bei poreikius geriausiai atitiko komunikacijos įranga „Siedle Steel“. Kadangi būstinė – didelis pastatas, kuriame dirba šimtai darbuotojų, pasirinkta IP pagrindu veikianti sistema“, – sako JUNG atstovas.

Taip pat V. Bijūnas priduria, kad įrenginiai „Siedle“ kiekvienu atveju yra priderinami prie architektūrinės aplinkos ir išlaiko stiliaus vientisumą. 

www.siedle.lt