Admin Structum. 2017 m. birželio 29 d.

„Ryterna modul“ – inovatyvių sprendimų link

Pramonės revoliucija – neišvengiama. Pažangios įmonės, atsižvelgdamos į didėjantį modernių sprendimų poreikį, vis dažniau ieško būdų, padėsiančių prisijaukinti šiuolaikines technologijas ir į darbo procesą integruoti robotų techniką. Modulinių pastatų gamintojas UAB „Ryterna Modul“ taip pat pasuko inovacijų link ir atkaklių darbuotojų komandą papildė... robotu suvirintoju.

 

UAB „Ryterna Modul“ rinkodaros projektų vadovas Vainius Gabalis teigia, kad progresas yra natūralus procesas, o sumanūs gamintojai robotizaciją priima ne tik kaip savaime suprantamą pramonės evoliucijos vingį, bet ir kaip naudingą veiksnį, turintį teigiamos įtakos verslo plėtrai. Ir, nors roboto diegimo darbams reikia daug jėgų bei laiko, V. Gabalis mano, kad nauja idėja pasiteisins – robotas palengvins suvirinimo darbus, dirbant su standartiniais ir kartotiniais projektais, padės išlaikyti aukštą suvirinimo kokybę.

Kuo ypatingas Jūsų modernus robotas suvirintojas?

Tai bus pirmas tikrai didelis robotas, pritaikytas mūsų gamybai. Iki šiol turėjome mažą robotuką, kuris atliko nedidelius suvirinimo darbus. O šis robotas sugebės virinti didelio gabarito konstrukcijas. Esame numatę, kad maksimali virinimo konstrukcija galės būti iki 9 m ilgio ir 3,5 m pločio.

Kodėl nusprendėte automatizuoti gamybos procesą? Kokią įtaką Jūsų įmonei turės robotų technikos prisijaukinimas?

Visuomet siekiame klientams pateikti kokybišką gaminį. Didėjant kartotinių projektų skaičiui, supratome, kad robotas mūsų sferoje būtų itin naudingas. Tikimės, kad šis robotas padidins mūsų gamybinį pajėgumą, užtikrindamas vientisumą ir visų gaminamų produktų aukštą kokybę, taip pat padidins suvirinimo darbų greitį, leidžiantį sąlyginai sumažinti gaminio savikainą ir išlaikyti aukštą gaminio kokybę.

Ar klientai pajus Jūsų įmonės pokyčius? Galbūt jie gaus ypatingos naudos?

Taip, klientai turėtų pajusti roboto teikiamą naudą, nes jis turėtų sumažinti gamybos laiką. Galėsime klientui pasiūlyti standartinių gaminių greičiau. Taip pat jis sumažins ir dabartinių mūsų suvirintojų darbų apkrovas, o tai padės greičiau įgyvendinti nestandartinius procesus. Būtent gamybos laikas mūsų sferoje ir yra vienas svarbiausių aspektų, siekiant pritraukti naujų ar išlaikyti jau esamus klientus.

Modulinių pastatų gamyba – sudėtingas procesas. Nebaugu svarbų procesą – suvirinimą – patikėti monotoniškai mašinai? O gal, priešingai, – robotas yra kur kas patikimesnis darbuotojas nei žmogus?

Kaip ir prieš kiekvieną naują patirtį, yra mažas jauduliukas, bet tikime šios idėjos nauda ir būsima sėkme, todėl nekantriai laukiame starto. Viliamės, kad robotas „rūpinsis“ kartotiniais projektais, o mūsų suvirintojai galės dirbti su sudėtingais bei nestandartiniais projektais. Dėl to padidės produktyvumas, standartiniai gaminiai visada išliks tokios pačios kokybės, nestandartiniai gaminiai bus pradėti gaminti greičiau ir visa gamybos eilė sumažės... Klientas greičiau džiaugsis užsakytais gaminiais ir iš jų, jei tai verslas, greičiau uždirbs pinigų. Kas dėl patikimumo, manome, kad visada būsime patenkinti kaip iki šiol.

Ar ateityje planuojate didinti robotų integracijos mastą savo įmonėje?

Žinoma, jei šis projektas pasiteisins, tikrai esame numatę kitus tarpsnius, kuriuose robotas galėtų būti idealus pagalbininkas pas mus dirbantiems žmonėms. Robotas efektyviai sumažintų darbų apkrovą dažymo ar segmentų gamybos etapuose.

Kokia Jūsų nuomonė apie 4.0 pramonės revoliuciją?

Natūralu, kad kiekvienas gamintojas ieško būdų, kaip optimizuoti, supaprastinti gamybą, kad ji taptų našesnė. Vienas tokių žingsnių ir yra robotizacijos atsiradimas įmonėse. Robotai padeda atlaisvinti žmogiškuosius ir kitus išteklius, o tai suteikia lankstumo, produktyvumo.

Taigi 4.0 pramonės revoliucija yra natūralus įmonių judėjimas į priekį, siekiant išlaikyti konkurencingumą. Visiška robotizacija mūsų sferoje šiandien – neįmanoma, turime šimtus klientų su skirtingais ir unikaliais projektais, kuriems kol kas automatizacijos galimybės yra per sunkus uždavinys ne tik finansiniu, bet ir technologiniu aspektu. Puikus pavyzdys – automobilių gamyklos. Ten, kur vyksta kartotiniai procesai, automobilių gamyba yra 97–99 % robotizuota (pavyzdžiui, automobilių kėbulų virinimas ir surinkimas), tačiau ten, kur klientas pradeda rinktis, ko jis nori savo automobilyje, – dirba žmonės, nes robotai dar nėra pakankamai lankstūs ir sumanūs, kad juos pakeistų.

Vis dėlto svarbu suprasti – žingsnis po žingsnio artėjame prie to, kad robotai vis daugiau visko gamins, jų lankstumas didės... Ateis diena, kai visi gamybos procesai bus patikėti robotams, o žmonės galės tiesiog mėgautis gyvenimu.